Vill du ansvara för Samhällsbyggarnas region StorStockholm?

 Stockholm slussen

 

Är du vår nästa ordförande för region StorStockholm?

Vi saknar nu en ordförande för region StorStockholm. Föreningens regioner verkar för att vara en mötesplats för föreningens lokala medlemmar samt bedriva en aktiv verksamhet inom detta område. Regionerna är en viktig del i föreningens ambition att vara ett rikstäckande nätverk med lokal förankring.

 

Regionernas engagemang och aktiviteter byggs upp av att aktiva medlemmar inom det området vill driva en verksamhet genom föreningens försorg.

 

Är du intresserad av att anta utmaningen om att driva region StorStockholm? Anmäl ditt intresse på info@samhallsbyggarna.org. Du bör beskriva din bakgrund, vilka frågor du tycker är speciellt viktiga och på vilket sätt just du skulle kunna bidra. Du bör även vara medlem i Samhällsbyggarna. 

 

Läs mer om våra regioner här!

 

Sara Haasmark

vd Samhällsbyggarna

 

Publicerat: Tisdag 27 Februari